4 Niedziela Wielkanocna

21.04.2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Kapłaństwo to powołanie, które nigdy nie przestanie być aktualne, gdyż jest ono powołaniem, które przypomina ludziom, że są dziećmi Bożymi. Ponadto pamiętajmy, że nie ma Eucharystii bez kapłaństwa. Wspierajmy Kościół naszą modlitwą o powołania do kapłaństwa.

2. Ks. Arcybiskup na prośbę Seminarium Duchownego prosi osoby pragnące wyprosić u Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa nowe powołania kapłańskie, by prez cały rok odmawiały w tej intencji modlitwę do Matki Najświętszej „Pod Twoją obronę” i zgłosiły ten fakt w liście do Seminarium Duchownego. Koperty w tej sprawie można zabrać ze stolika przy wyjściu ze świątyni.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Niższego Seminarium Duchownego. Ks. Rektor wyraża szczególną wdzięczność Ofiarodawcom.

4. Dziś także, w trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 15.00 – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej.

5. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski a w czwartek święto św.Marka Ewangelisty. Uczcijmy tych wspaniałych Świętych naszą obecnością na Mszy św.

6. W czwartek o godz. 18.30 comiesięczne spotkanie z ks. Danielem uczniów klas VI-tych i VII-mych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia: Feliksom, Łukaszom, Leonom, Wojciechom, Jerzym, Grzegorzom, Markom, Jarosławom, Marzenom, Teofilom oraz jubilatom i naszym parafianom życzymy, by błogosławieństwo Jezusa Najwyższego Pasterza dopomagało w odkrywaniu tajemnicy Bożej miłości, a Słowo Boże kształtowało ich życie. Szczęść Boże!

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana śp. Henryka Żmijewska, lat 101, zamieszkała przy ul. PCK nr 4; śp. Ewa Wójcik, lat 73, zamieszkała przy ul. PCK nr 2 i śp. Józef Wilczyński, lat 80, zamieszkały przy ul. Kołakowskiego. Pogrzeb Henryki odbył się w piątek, a pogrzeby Ewy i Józefa odbyły się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!