Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020 r.

1. Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wyznaje wiarę, że Jezus po swojej męce i zmartwychwstaniu, z ciałem i duszą wstąpił do nieba.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy codziennej radości i wdzięczności od swych dzieci. Módlmy się, za przyczyną Matki Najświętszej, w intencji wszystkich matek, a szczególnie tych, które oczekują potomstwa. W modlitwach naszych polećmy także te nasze mamy, które już odeszły z tego świata do Pana.

3. W czwartek o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie formacyjne uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W sobotę w bazylice archikatedralnej uroczystość święceń kapłańskich. W modlitwach naszych wesprzyjmy nowych kapłanów, jak również prośmy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę, przez specjalną nowennę do Ducha Świętego.

6. Od jutra kancelaria parafialna rozpocznie normalne działanie. Czynna będzie od poniedziałku do piątku, w godz. od 16.30 do 17.30.

7. Solenizantom bieżącego tygodnia, a zwłaszcza: Joannom, Zuzannom, Grzegorzom, Filipom, Ewelinom, Paulinom, Janom, Julianom, Augustynom, Emiliom, Urszulom, oraz jubilatom, życzymy Bożej Opieki, wstawiennictwa Matki Najświętszej i Świętych Patronów oraz zdrowia. Naszym Parafianom życzymy, by otworzyli swoje serca na działanie Chrystusa, który wstępując do nieba, by przygotować nam miejsce w Domu Ojca, daje nam wskazania i posyła z orędziem swojej miłości. Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

8. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Hermański, lat 84, zamieszkały przy ul. PCK nr 10. Jego pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!